Nasze konto: Rada Rodziców przy Przedszkolu Nr 51    73124031031111000035032225

Na to konto mogą Państwo dokonywać wpłat na Radę Rodziców.


Login Form

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

SMERFY - Z życia grupy

l-smerfy

Zaproszenie

Drodzy Rodzice!

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie wielkanocne,

które odbędzie się we wtorek 22.03. o godz. 15.15 w naszej sali.

 

ps. Prosimy rodziców o przygotowanie strojów: dla dziewczynek żółtych rajstop, a dla chłopców ciemnych spodni.

Wiosenne zajecia z rodzicami

    Wiosna zbliża sie wielkimi krokami. U nas też widać jej pierwsze oznaki dlatego też postanowiliśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami z rodzicami. W czwartek 10.03 zaprosiliśmy ich na zajecia z elementami Ruchu Rozwijaącego Weroniki Sherborne oraz pedagogiki zabawy.

    Powitaliśmy się piosenką Słoneczko cieplutkie oraz Make i circle. Później było już wiosenni, przytulaśnie i miło: robiliśmy śmieszne miny, spacerowaliśmy po kamieniach, byliśmy ptaszkami, które uczą się latać, a także szukaliśmy gniazd z rodzicami. W końcu po szalonym, wiosennym tańcu kołyslaiśmy się i przytulali do rodziców. Na zakończenie wspólnie kolorowaliśmy nasze mandale.

    Było bardzo miło i już planujemy następne spotkanie.

Byliśmy w bibliotece

   Jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami. Wiemy jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach, potrafimy dbać o swoje rzeczy i o siebie nawzajem. Dlatego też przyszedł czas na naszą pierwszą wycieczkę. Wybraliśmy się do biblioteki. Jeszcze w przedszkolu omówiliśmy sobie podstawowe zagadnienia zwiazane z biblioteką i zasady bezpieczeństwa podczas spaceru. Zjedliśmy całe śniadanie i udaliśmy sie w drogę - to wcale nie jest tak blisko jakby się wydawało.

   W bibliotece powitała nas pani bibliotekarka, pokazała nam czym jest biblioteka i co można tam robić. Następnie przeczytała historyjki o wróżkach i czarownicach. Rozmawialiśmy o znznych nam bajkach w których występują wróżki. Nauczyliśmy się również rozpoznawać czarownice ;)

   To była bardzo udana wycieczka! oczywiscie wypożyczylismy dwie ksiażeczki do czytania i umówiliśmy się już na następną wizytę - 30.03!

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka

Bardzo serdecznie zapraszamy Smerfne Babcie i Smerfnych Dziadków na przedszkolne spotkanie z okazji Waszego Święta! Chcemy zaprezentować się w pięknej inscenizacji a następnie pokazać Wam naszą salę i nasze zabawki! Przyjdźcie do nas w czwartek 21.01 2016r. o godz. 10.30! Będzie nam bardzo miło!

Wasze Smerfiki

 

ps. Rodzice - pomożecie nam przygotować słodki poczęstunek dla naszych gości?

Andrzejki z rodzicami

27.11 zagościli w naszej grupie rodzice na wspólnych zabawach z tradycją andrzejkową w tle. Poznaliśmy historę andrzejek i trochę sobie "powróżyliśmy". Najważniejsze jednak były zabawy z rodzicami. Mięliśmy okazję się do siebie poprzytulać, razem potańczyć, posiłować i pomasować. W końcu posypał się na nas kolorowy deszcz, który wykorzystaliśmy do wyklejenia zabawnego duszka.

Chociaż rodzice musieli wracać do pracy to bardzo się cieszyliśmy, że byli z nami!

Dzień Pluszowego Misia w Smerfach

"Najlepszym przyjacielem jest mój Misiek Pluszowy"

- tak mówią słowa dziecięcej piosenki, a to jest wielka prawda. Każdy za nas ma takiego pluszaka, bez którego trudno zanąć i który otrze łzy w chwilach smutku. Dlatego też wymyślono, aby ten ważny dla każdego towarzysz miał swój szczególny dzień - 25. 11 na całym świecie świetują misie!

My także uczciliśmy ten dzień: zaprosiliśmy do przedszkola nasze misie i urządziliśmy im imprezę jak się patrzy. Wpierw poznaliśmy misiowych bohaterów bajek oraz gatunki prawdziwych niedźwiadków. Wykonaliśmy również plakat Kubusia Puchatka na przedszkolne obchody tego dnia. W środę o 10.00 zabraliśmy nasze misie na przedszkolny hol gdzie na wspólnej zabawie minął nam czas. To był wspaniały dzień! Kochamy nasze misie!!!

Andrzejki w Smerfach

Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców na wspólne zabawy z tradycją andrzejkową w tle. Zajęcia otwarte odbędą się w piątek 27.11 o godz. 9.00 w sali Smerfów.

Prosimy o wygodny strój i obuwie zmienne.

Smerfy pomagają

Kochani Rodzice!

W naszym przedszkolu uczymy się nie tylko piosenek, tańców i wierszyków, ale również dobrych manier i empatii względem innych. Dlatego też wraz z całym przedszkolem chcemy włączyć się w akcję MAŁA GWIAZDKA organizowaną przez Fundację "Walcz o mnie" dla dzieci z hospicjum. Nasza grupa organizuje paczkę dla 4-letniej Lenki. Potrzebne są:

- bajki do słuchania,

- chusteczki nawilżane, - płatki kukurydziane,

- ozdoby do włosów,

- pampersy rozmiar 5,

- słoiczki po 12 m - cu,

- pidżama 98-104 cm,

- skarpetki 24-25 cm,

- podkłady medyczne.

Rzeczy prosimy składać w grupie!

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc, bo dobro powraca.

nasze ślubowanie

Akt ślubowania SMERFA:
- Przyrzekamy co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą!
Przyrzekamy
- Przyrzekamy nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać!
Przyrzekamy
- Przyrzekamy zabawki szanować

i dookoła wszystko porządkować!
Przyrzekamy
- Przyrzekamy, choć jesteśmy jeszcze mali,

zgodnie się bawić w sali!
Przyrzekamy
- Przyrzekamy piżamę samemu zakładać

i na spaniu nie gadać!
Przyrzekamy
Przyrzekamy pilnie się uczyć oraz mamy i taty nie smucić!

Przyrzekamy

Akt ślubowania rodziców:
- zawsze mieć w pamięci,

że moje dziecko jest unikalnym darem,

Ślubujemy!
- słuchać uważnie, o czym mówi,

Ślubujemy!
- pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach,

Ślubujemy!
- doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze,

Ślubujemy!
- przytulać je często,

Ślubujemy!
- cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając,

że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem.

Ślubujemy!

Pasowanie na Smerfa

    No i stało się! Długo czekaliśmy na tę chwilę, aż w końcu Pani Dyrektor pasowała nas na przedszkolaków! To było niezwykłe wydarzenie. Od samego rana czuliśmy podekscytowanie, kiedy rodzice przynosili dla nas eleganckie stroje. W końcu pięknie się ubraliśmy na smerfowo - oczywiście z niebieskimi akcentami i zaczęło się! Krokiem marszowym przy brawach naszych gości weszliśmy do sali. Tam rodzice zostali zaopatrzeni w tajemnicze koła w kolorach czerwonym i zielonym. Okazało się, że wraz z Pania Dyrektor będą oceniać wykonanie naszych zadań.

    Postawiono przed nami cztery niesamowite zadania: musieliśmy pokazać jak potrafimy śpiewać piosenkę i deklamować wiersz, odpowiedzieć na zagadki o życiu Smerfów oraz pokonać tor przeszkód. Za wszystkie zadania zobaczyliśmy ZIELONE-UŚMIECHNIĘTE BUŹKI. W końcu przyszedł czas na zadanie dla rodziców: zaśpiewali dla nas Smerfną Piosenkę - było fantastycznie!

    W końcy przyszedł czas na najważniejszą część uroczystości: Pani Dyrektor każdego z nas poprosiła na środek i wielkim ołówkiem Papy Smerfa pasowałą na przedszkolaka. Później były gratulacje, prezenty i zdjęcia! To był bardzo ważny dzień w naszym małym życiu! teraz to już nie byle co - jesteśmy przedszkolakami!!!

zabawki w przedszkolu

Drodzy Rodzice!

Pragniemy doposażyć naszą salę w zabawki, dlatego też zwracamy się z zapytaniem i prośbą: jeśli są w domu zabawki (samochody, lalki, puzzle, gry, klocki, kaciki tematyczne, itp.) którymi dziecko już się nie bawi i zechcialibyście oddać je do przedszkola bedziemy bardzo wdzieczni.

 

 

Poznadto przypominamy iż dniem zabawek jest TYLKO PIĄTEK. Codziennie można przynosić książeczki do czytania oraz maskotki miękkie do przytulania! Dziękujemy za wyrozumiałość!

Zaproszenie

Drodzy Rodzice!

Nadeszła długo oczekiwana przez nas wszystkich chwila. Oto mamy stać się prawdziwymi przedszkolakami - poprosiliśmy Panią Dyrektor, aby zechciała pasować nas na przedszkolaków. Nie wyobrażamy sobie, aby tego dnia zabrakło Was przy nas.

Dlatego też serdecznie zapraszamy dnia 4.11 2015r. (środa) o godz. 15.30 do sali gimnastycznej!

SMERFY wraz z Paniami

wrzesień w Smerfach

     Miesiąc wrzesień był dla nas bardzo emocjonujacy. Wielu z nas po raz pierwszy przekroczyło próg przedszkola, często ze łzami w oczach i obawą w sercach - co też tutaj się wydarzy. Na szczęście codziennie czakały na nasz nasze panie i gotowe były przytulać i brać na kolana prawie cały czas.

     Ponadto czekały na nas bardzo fajne zajęcia. Poznawaliśmy plan dnia, przedszkole i siebie wzajemnie. Czasem trudno było nam dostosować się do reguł przedszkolnych, ale cierpliwość popłaca. Wychodziliśmy już na plac zabaw, spacery z wężem, rytmikę a nawet do sali doswiadczania świata.

 

Spotkanie z rodzicami

W dniu 7.09 odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie nauczycielek z rodzicami. Na spotkaniu ustalono następujace sprawy:

- przedsztawicielem grupy SMERFY do Rady Rodziców została wybrana pani Ewa Bielecka;

- sprawami finansowym naszej grupy zajmuje się pani Małgosia Galanty;

- rodzice wyrazili zgodę na udział dzieci w programach i projektach proponowanych przez wychowawczynie;

- ustalono kwotę wyprawki na 50zł (wpłaty u pani Małgosi);

- rodzice wyrazili zgodę na zakup kolorowanki do programu "Dziecko w swoim żywiole";

- dniem zabawek jest piątek, codziennie można przynosić TYLKO maskotki.

SMERFY to my!

Witamy w SMERFACH!

Jest nas 18 osób - 11 chłopców i 7 dziweczynek. W grupie jest nam bardzo dobrze. Mmy swoje stoliki i kąciki do zabawy. W łazience równo wiszą ręczniczki, które gotowe są do wycierania naszych rączek. Opiekują się nami wykwalifikowane panie: p. Grażynka, p. Iwonka, p. Justynka, p. Ela i p. Basia. Za jedzonko dziękujemy p. Eli. To będzie bardzo ciekawy i pełen wrażeń rok.