Nasze konto: Rada Rodziców przy Przedszkolu Nr 51    73124031031111000035032225

Na to konto mogą Państwo dokonywać wpłat na Radę Rodziców.


Login Form

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

NIEZAPOMINAJKI - Z życia grupy

Teatrzyk - Spotkanie z gąską Dorotką

                                

14.XI.2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk - "Wróbelek Elemelek", który przyjechał do nas z przedstawieniem pt " Spotkanie z gąską Dorotką".  

Zajęcia dla studentów - Dzień Niepodległości

           

10.XI. 2016 roku w naszej grupie odbyło się zajęcie dla studentów. Tematem zajęcia było Swięto Niepodległości. Głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Przedszkolny Festiwalu Piosenki Patriotycznej

                     

Dnia 09.XI. 2016 roku dzieci z naszej grupy - Emilka, Evinka, Igor i Maciek, wzięły udział w Przedszkolnym Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.    

" Niezapominajki " zaśpiewały  piosenkę pt. "Pierwsza Kadrowa". Wykonanie piosenki wszystkim bardzo się podobało, dzięki czemu dostaliśmy wyróżnienie i jednocześnie zaproszenie do udziału w II Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. 

Pszczelarz- poznajemy zawody

                 

Dnia 09.XI. 2016 roku w naszym przedszkolu gościliśmy pana pszczelarza, który posiada własną pasiekę ekologiczną.                                                               Pszczelarz opowiedział dzieciom o tym,jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pokazał nam różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Opowiadał nam o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują i jak spędzają zimę. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie.       Nasz  gość pokazał dzieciom mały ul i plastry miodu. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. specjalny kapelusz, podkurzaz, dymkę, ramkę. Na koniec spotkania odbyła się dekustacja miodów, które dzieci z przyjemnością kosztowały.

Dzień Osób Niesłyszących

Dnia 08.11.16r. wzięliśmy udział w zabawach sensorycznych z okazji Dnia Osób Niesłyszących. Oglądaliśmy aparaty słuchowe dla osób niesłyszących oraz nauczyliśmy się pokazywać językiem migowym cztery magiczne słowa : dzień dobry, do widzenia, dziękuję i przepraszam.