Nasze konto: Rada Rodziców przy Przedszkolu Nr 51    73124031031111000035032225

Na to konto mogą Państwo dokonywać wpłat na Radę Rodziców.


Login Form

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Ćwiczyć każdy może

Ruch to zdrowie, naszym zmysłom też pomoże!

10 marca Skrzaty kolejny raz przekonały się, że ćwiczyć każdy może! Tym razem brały udział w zajęciach ruchowych pt. " Ruch to zdrowie, naszym zmysłom też pomoże!", które zorganizowała p. Mariola - przy pomocy p. Marzanny, p. Justyny i p. Ali.
Zaproponowane zabawy i ćwiczenia miały na celu trenowanie integracji sensomotorycznej, ze szczególnym uwzględnieniem zmysłu równowagi i informacji z wnętrza ciała. Zatem bawiliśmy się z użyciem krążków sensorycznych, kocy, walcy gimnastycznych, tunelu, deski z kółkami, woreczków.Zajęcia dostarczyły nam wiele radości-jak każde zajęcia ruchowe i pozwoliły utwierdzić nas w przekonaniu , że ruch to zdrowie!

Attachments:
Download this file (Ruch to zdrowie....doc)Ruch to zdrowie....doc[ ]46 kB265 Downloads

Zajęcia w "Formini"

4 marca, dzięki uprzejmości p. Katarzyny Kochalskiej, mogliśmy uczestniczyć w zajęciach ruchowych w klubie fitness dla dzieci "Formini". Pani Kasia przeprowadziła z nami zajęcia z elementami baletu, jogi, a także umożliwiła zaprezentowanie naszych umiejętności tanecznych w rytm bieżących przebojów - na parkiecie królował "gungnam style". Zapraszamy do galerii, by zobaczyć fotoreportaż  z  zajęć.

Attachments:
Download this file (podziekowanie K.K..doc)podziekowanie K.K..doc[ ]47 kB242 Downloads

Quiz o bezpieczeństwie

3 marca, dzieci z grupy „Skrzaty” udały się do zaprzyjaźnionej biblioteki , filia nr 17 w Opolu, gdzie wzięły udział w pogadance oraz konkursie-quizie z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia. W przyjaznej atmosferze, w czasie rozmowy odwołującej się do literatury i doświadczeń osobistych dzieci, Skrzaty miały okazję uporządkować swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia oraz zasad bezpieczeństwa – ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczne zabawy w domu oraz ostrożność  w  kontakcie z obcymi. Zwięczeniem spotkania był konkurs wiedzy z ww. wiadomości w formie quizu.

Pracownikom Biblioteki - pani Eli i pani Grażynie, serdecznie dziękujemy.

Attachments:
Download this file (potwierdzenie.jpg)potwierdzenie.jpg[ ]196 kB264 Downloads

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

7 lutego byliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia prowadziła pani Iwona Dekiela w sali "Radosna szkoła", która została wyposażona w ramach rządowego programu. Skrzaty ćwiczyły swoje ręce, stopy, kształtowały prawidłową postawę, a przede wszystkim rozwijały swój zmysł równowagi. Zapraszamy do galerii, by zobaczyć, ile atrakcji na nas czekało.

Attachments:
Download this file (podziekowanie I.D..doc)podziekowanie I.D..doc[ ]47 kB300 Downloads

Paraolimpiada

31 stycznia odbyła się w naszym przedszkolu III Paraolimpiada. Skrzaty wystapiły obok Motylków, Pajacyków i Słoneczek. Konkurencji było sześć i wcale do łatwych nie należały. Po zaciętej walce okazało się, że Skrzatom udało się zdobyć I miejsce. Gratulujemy zwycięskiej drużynie!

Attachments:
Download this file (Dyplom Paraolimpiada.jpg)Dyplom Paraolimpiada.jpg[ ]283 kB413 Downloads