Nasze konto: Rada Rodziców przy Przedszkolu Nr 51    73124031031111000035032225

Na to konto mogą Państwo dokonywać wpłat na Radę Rodziców.


Login Form

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Bajki i bajeczki

O Księżniczkach i jesiennym lesie

Dawno temu księżniczki wybrały się do jesiennego, zaczarowanego lasu. Żyły tam wróżki i jednorożce. Księżniczki zazdrościły wróżkom pięknych skrzydeł. Wtedy zaskrzypiało, zaszumiało i pojawiła się Pani Jesień. Nagle wszystko: żółte, czerwone i brązowe liście powirowały i stworzyły piękne, kolorowe skrzydła dla księżniczek. Księżniczki poderwały się i na swoich nowych skrzydłach szybowały nad kolorowym jesiennym lasem.

 

86889 las-droga-jesien

Marzenie Stasia

Dawno, dawno temu pośród mchu i paproci żył chłopczyk imieniem Staś, któy marzył o staniu się księciem i poślubieniu pięknej damy. Chłopczyk dorastał, a wraz z nim marzenie o staniu się księciem. Pewnego razu, gdy przechodził się leśną polanką spotkał wróżkę, która ugrzęzłą w błocie. Wróżka poprosiłą chłopca o pomoc, wzamian obiecałą, że spełni się jego marzenie. Staś pomógł wróżce lecz nic się nie zmieniło.

Gdy młodzieniec szedł dalej leśną polanką spotkał małą żabkę siedząca na pniu drzewa i ta poprosiła Stasia o pomoc, chłopak pomóg żabce, a ta obiecałą, że na pewno spełni się jego jego marzenie. Idąc dalej i pomagając różnym stworzonkom leśnym Staś poczół radość z pomagania innym, mijał czas, a młodzieniec nabrał doświadczenia i rozgłosu, gdy ludzie opowiadali o szlachetnej postawie chłopca. Gdy wreszcie młodzieniec trafił do zamku, król przywitał go słowami: och synu, ile my cię tu szukaliśmy! 

Wnet spełniło się marzenie chłopca, bo okazało się, że był księciem, a żabka któej pomógł ukradkiem podążałą za nim. Gdy Staś ją zobaczył, ze szczęścia ją pocałaował, a ta przemieniła się w piękną królewnę, któą potem pojął za żonę. Książe wraz ze swoją księżniczką żyli długo i szczęśliwie pośród mchu i paproci.