Nasze konto: Rada Rodziców przy Przedszkolu Nr 51    73124031031111000035032225

Na to konto mogą Państwo dokonywać wpłat na Radę Rodziców.

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Finał projektu „ Przedszkolaki na sygnale 2017 r.”

Finał projektu „ Przedszkolaki  na sygnale 2017 r.”

7.06.2017 r. w ogrodzie  Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 51 drużyny z 6 opolskich przedszkoli : PP 4, PP 24, PP 33, PP 44, PPI 51,  spotkały się na finale projektu „Przedszkolaki na sygnale”.

Projekt realizowany pod patronatem ogólnopolskiego programu edukacyjno-wychowawczego „ Bezpieczne Przedszkole” składał się z 3 etapów: konkurs plastyczny                      „Mam super moc-pomagam!”, wizyta w jednostce strażackiej, komisariacie policji i Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a na finał- mini-turniej strażacki z udziałem drużyn przedszkolnych połączony z konkursem wiedzy o pracy strażaka, policjanta i ratownika medycznego, zadaniami przygotowanymi przez funkcjonariuszy KMP w Opolu oraz  pokazem resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wykonaniu ratowników WOPR oddział Opole.

Swoją obecnością zaszczyciła nas autorka programu „Bezpieczne Przedszkole”, która na ręce I Zastępcy Prezydenta Miasta Opola- Macieja Wujca, wręczyła statuetkę dla gminy Bezpiecznych Przedszkoli.

W programie były jeszcze zabawy muzyczno-ruchowe, wręczenie I nagrody za udział  w konkursie plastycznym oraz podziękowań dla instytucji zaangażowanych w projekt:

-Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej na czele ze st. kpt. Marcinem Urbanem, który koordynował projekt i dzielnie nas wspierał w przygotowaniach,

-OSP Opole- Gosławice z naczelnikiem Krzysztofem Lachem na czele, którzy najlepiej znają się na zawodach strażaków-juniorów, zorganizowali i dostarczyli sprzęt niezbędny do przygotowania konkurencji, dbali o bezpieczeństwo zawodników;

-OSP Opole- Grudzice z wiceprezesem Piotrem Balzaschem na czele, którzy poświęcili swój wolny czas, by wspierać nas w organizacji turnieju, czuwali nad przebiegiem konkurencji i dbali o bezpieczeństwo zawodników,

- Komenda Miejska Policji w Opolu na czele z post. Rafałem Góreckim, st.sierż. Urszulą Turską oraz sierż. Jarosławem Ciupińskim –którzy przygotowali ciekawe zadania dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu ulicznym,  sprawdzali znajomość numerów alarmowych oraz  wiedzę przedszkolaków jak należy zachować się podczas spotkania z groźnym psem.

WOPR oddział w Opolu na czele z prezesem Dariuszem Krawiec, którzy zademonstrowali instruktaż akcji resuscytacyjno-krążeniowej oraz wspierali przedszkolaki w jej przećwiczeniu.

Po rywalizacji przyszedł czas na to, by podziękować zaproszonym i najważniejszym na spotkaniu osobom- STRAŻAKOM, POLICJANTOM I RATOWNIKOM MEDYCZNYM.

„ Dajecie nam poczucie bezpieczeństwa, możemy na was liczyć o każdej porze dnia i nocy. Należą wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia i ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość niesienia pomocy (…)”

Zgromadzone dzieci odśpiewały specjalnie na ten dzień przygotowaną piosenkę „Znam numery alarmowe”, po czym wręczono  funkcjonariuszom podziękowania na których znalazły się prace  laureatów konkursu plastycznego.

Po dodaniu punktów uzyskanych przez drużyny biorące udział w mini-turnieju strażackim i innych zadaniach, quizie  i konkursie plastycznym ogłoszono zwycięzców :

I miejsce PP 33

II miejscePP 4

III miejsce PP 24

Wyróżnienie: PP 44

Wyróżnienie PPI 51

Serdecznie dziękujemy sponsorom :

Rada Rodziców przy PPI 51,

Lodziarnia Sopelek ,

Firma Handlowo- Usługowa Dariusz Piasta,

Hotel DeSilva Premium Opole.

Honorowy patronat medialny nad naszym wydarzeniem objęło RADIO OPOLE!

Serdecznie dziękujemy :

Mariola, Asia, Sylwia i Justynka J