Nasze konto: Rada Rodziców przy Przedszkolu Nr 51    73124031031111000035032225

Na to konto mogą Państwo dokonywać wpłat na Radę Rodziców.


Login Form

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami dzieci z grup: Skrzaty, Motylki, Niezapominajki, Pajacyki, Słoneczka
i Pszczółki odbędzie się w środę 6.09.2017 o godzinie 17:00.

Zebranie  rodzicami dzieci z grup: Żabki, Smerfy, Stokrotki, Biedronki odbiędzie się w czwartek 7.09.2017 o godzinie 17:00.

Zebranie dla Rodziców dzieci nowoprzyjętych

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci nowoprzyjętych na zebranie
w dniu 23 czerwca (piątek) o godzinie 16:00.

Finał projektu „ Przedszkolaki na sygnale 2017 r.”

Finał projektu „ Przedszkolaki  na sygnale 2017 r.”

7.06.2017 r. w ogrodzie  Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 51 drużyny z 6 opolskich przedszkoli : PP 4, PP 24, PP 33, PP 44, PPI 51,  spotkały się na finale projektu „Przedszkolaki na sygnale”.

Projekt realizowany pod patronatem ogólnopolskiego programu edukacyjno-wychowawczego „ Bezpieczne Przedszkole” składał się z 3 etapów: konkurs plastyczny                      „Mam super moc-pomagam!”, wizyta w jednostce strażackiej, komisariacie policji i Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a na finał- mini-turniej strażacki z udziałem drużyn przedszkolnych połączony z konkursem wiedzy o pracy strażaka, policjanta i ratownika medycznego, zadaniami przygotowanymi przez funkcjonariuszy KMP w Opolu oraz  pokazem resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wykonaniu ratowników WOPR oddział Opole.  

Swoją obecnością zaszczyciła nas autorka programu „Bezpieczne Przedszkole”, która na ręce I Zastępcy Prezydenta Miasta Opola- Macieja Wujca, wręczyła statuetkę dla gminy Bezpiecznych Przedszkoli.

W programie były jeszcze zabawy muzyczno-ruchowe, wręczenie I nagrody za udział  w konkursie plastycznym oraz podziękowań dla instytucji zaangażowanych w projekt:

-Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej na czele ze st. kpt. Marcinem Urbanem, który koordynował projekt i dzielnie nas wspierał w przygotowaniach,

-OSP Opole- Gosławice z naczelnikiem Krzysztofem Lachem na czele, którzy najlepiej znają się na zawodach strażaków-juniorów, zorganizowali i dostarczyli sprzęt niezbędny do przygotowania konkurencji, dbali o bezpieczeństwo zawodników;

-OSP Opole- Grudzice z wiceprezesem Piotrem Balzaschem na czele, którzy poświęcili swój wolny czas, by wspierać nas w organizacji turnieju, czuwali nad przebiegiem konkurencji i dbali o bezpieczeństwo zawodników,

- Komenda Miejska Policji w Opolu na czele z post. Rafałem Góreckim, st.sierż. Urszulą Turską oraz sierż. Jarosławem Ciupińskim –którzy przygotowali ciekawe zadania dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu ulicznym,  sprawdzali znajomość numerów alarmowych oraz  wiedzę przedszkolaków jak należy zachować się podczas spotkania z groźnym psem.

    

WOPR oddział w Opolu na czele z prezesem Dariuszem Krawiec, którzy zademonstrowali instruktaż akcji resuscytacyjno-krążeniowej oraz wspierali przedszkolaki w jej przećwiczeniu.

Po rywalizacji przyszedł czas na to, by podziękować zaproszonym i najważniejszym na spotkaniu osobom- STRAŻAKOM, POLICJANTOM I RATOWNIKOM MEDYCZNYM.

„ Dajecie nam poczucie bezpieczeństwa, możemy na was liczyć o każdej porze dnia i nocy. Należą wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia i ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość niesienia pomocy (…)”

Zgromadzone dzieci odśpiewały specjalnie na ten dzień przygotowaną piosenkę „Znam numery alarmowe”, po czym wręczono  funkcjonariuszom podziękowania na których znalazły się prace  laureatów konkursu plastycznego.

  

Po dodaniu punktów uzyskanych przez drużyny biorące udział w mini-turnieju strażackim i innych zadaniach, quizie  i konkursie plastycznym ogłoszono zwycięzców :

I miejsce PP 33

II miejscePP 4

III miejsce PP 24

Wyróżnienie: PP 44

Wyróżnienie PPI 51

Serdecznie dziękujemy sponsorom :

Rada Rodziców przy PPI 51,

Lodziarnia Sopelek ,

Firma Handlowo- Usługowa Dariusz Piasta,

Hotel DeSilva Premium Opole.

Honorowy patronat medialny nad naszym wydarzeniem objęło RADIO OPOLE!

 

http://radio.opole.pl/130,200046,przedszkolaki-na-sygnale-2016-fot-materialy-orga

http://radio.opole.pl/102,200339,przedszkolaki-uczyly-sie-zasad-bezpieczenstwa-na&s=1&si=1&sp=1

Serdecznie dziękujemy :

Mariola, Asia, Sylwia i Justynka J

 

Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Każde dziecko śpiewać lubi, każde dziecko śpiewać chce”

 

Kolejny Festiwal już za nami, w tym roku w ramach obchodów Dnia Przyjaciela po raz czwarty gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów klas pierwszych , absolwentów naszego przedszkola oraz ich kolegów i koleżanki, ze Szkoły Podstawowej nr  5 w Opolu.

 23 maja spotkaliśmy się w sali gimnastycznej naszego przedszkola aby wspólnie śpiewać  o przyjaźni, uśmiechu i radości, którą obdarzamy naszych przyjaciół uczniów i przedszkolaków.  Wszystkie występy zostały nagrodzone ogromnymi brawami, a  soliści i zespoły otrzymały dyplomy i nagrody.

Cieszymy się , że byliście z nami! Dziękujemy!

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Opolu

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Opolu

W ramach obchodów 800-lecia miasta Opola , w dniu 17 maja 2017r. w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego , zorganizowany został między przedszkolny konkurs  dotyczący wiedzy o Opolu. Nasze przedszkole reprezentowała trójka starszaków z grupy „Pszczółki”: Ania Górska, Jagoda Szarzyńska oraz Mikołaj Kasprzak.

Dzieci odpowiadały na pytania oraz wykonywały różne zadania związane  z  tematyką symboli i zabytków miejskich Opola, ale również znajomości legend i historycznych postaci związanych z naszym miastem.  Nasi reprezentanci spisali się znakomicie! Z uśmiechami na twarzy, dyplomami i nagrodami   wróciliśmy bardzo zadowoleni  do przedszkola. Zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu!